Soru, İstek ve Görüşlerinizi info@tablo.net.tr adresine ulaştırabilrisiniz...
Kategoriler
GUAJ BOYA MALZEMELERİ

Sizlere bir önceki yazımızda, guaj boya; ve guaj boya tekniğinden kısaca söz etmeye çalışmıştık. Bu yazımızda da yine guaj boya çalışmaları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Guaj boya tekniği kullanılarak yapılan guaj boya çalışmalarında hangi malzemelerin kullanıldığına, bu yazımız ile daha çok emin olarak başlayacaksınız. Dilerseniz hemen, guaj boya kullanılarak hazırlanan guaj boya tekniği resimler, ve guaj boya çalışmalarında hangi malzemelerin kullanıldığına, zaman kaybetmeden bakalım:
 Resim kağıdı: Elbette guaj boya tekniği kullanılarak, guaj boya çalışmalarının yapılması sırasında, resim kağıdına gerek duyulmaktadır. Ancak resim kağıdının biraz kalın olması gerekmektedir. Çünkü, guaj boya, resim kağıdının üzerinde zaten bir kalınlık yapacaktır; ve eğer resim kağıdı ince olur, ve guaj boya çalışmalarından sonra kırıştırılırsa, donan guaj boya çatlayarak dökülmelere neden olabilir.
Guaj boya: Elbette guaj boya çalışmalarında, guaj boya tekniği için guaj boyadan yararlanılmaktadır. Guaj boyanın, kavanoz, ya da tüp içerisinde satıldığının belirtilmesi gerekmektedir.
 Fırça: Guaj boya tekniği için kullanılan fırçaların, sulu boya fırçası, ya da yağlı boya fırçası olabilmesi durumu söz konusudur. Önceki yazımızda da belirttiğimiz gibi guaj boya zaten, sulu boya, ve yağlı boyaya oldukça benzemektedir.
 Guaj boya tekniğinin kullanılmasında, sulu boya için kullanılana benzer su kabının da kullanılması gerekmektedir, çünkü, sulu boyaya benzeyen guaj boya, elbette su ile eritilmektedir

Resimler
YAĞLI BOYA TABLO KORUMA VE BAKIMI
.
BOYA - TİNER - RESİM YAĞI- PALET SEÇİMİ
MALZEME SEÇİMİ
YAĞLI BOYA TABLO KORUMA VE BAKIMI
.
© Tüm hakları tablo.net.tr sitesine aittir
Web Tasarım Garantimedya