Soru, İstek ve Görüşlerinizi info@tablo.net.tr adresine ulaştırabilrisiniz...
Kategoriler
YAĞLI BOYA YA YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN!...

Yağlıboya ya yeni başlayanlar için!...


1) mutlaka kaliteli boya kullanın Marka ismi vermek yerinde olurmu bilmem ama maries Reeves südor falan kullanmayın. Kaliteli boyaların en düşüğü pebeo dur ki o adını verdiğim diğer boyaları cebinden çıkarır. pebeo dan aşağısını kullanmayın.

2) Mutlaka fırçanız ve boyanız temiz olsun yani kirli fırçayla renginizi kirletmeyin ve paletinizde karıştırdığınız rengi tam bulmadan tuvale sürmeyin. net bir renk çıkana kadar karıştırın yani.

3) Tiner kullanmayın tiner yerine terebentin kullanın ayrıca terebentin+haşhaş yağı karışımı yaparak ve boyaya çok az katıp boyanın rahat sürüleceği bir kıvama gelene kadar inceltin yani takriben jel bulaşık deterjanı kıvamına gelene kadar inceltin.

4) beyazlar için tuvalin rengini kullanmayın yani tuvalin beyazı görünüyor boya sürmesem de olur demeyin.

5) Çok örnek inceleyin herkesin yaptığı basit resimleri değil de kendini ispatlamış ustaların resimlerini özellikle inceleyin.

6) resmini yapacağınız konunun önce karakalemini mutlaka yapın bütün sorunları orada halledin.

7) resmini yapacağınız konun a5 boyutunda bir de renkli çalışmasını yapın boya kalemiyle ya da pastel ile de olur. ki renklerin hangisini nerede kullanacaksınız planlayın.

8) takıldığınız yerde bir bilene danışın mutlaka sorunlar nasıl hallediliyor öğrenin

9) resim yapanların videolarını izleyin ancak komplekse girmeyin kimi güzel yapıyor gibi görünür anlamıyorsanız şevkiniz kırılır. onlarda sizin gibiydi bir zamanlar unutmayın.

10) öncelikle tonlamasız sade tek renkli resimlerle başlayarak boyamayı öğrenin. ayrıca limon sarısı kullanmayın ve de kahverengiyi. bu renkleri kattığınız her boya kirlenir. bunun yerin cadmium sarısı alın limon sarısı değil de . kahverengi için de Van dyck kahverengi kullanın kızıl kahve yerine.

11) Kaleminizi nasıl kullanıyorsanız fırçanız da öyledir yani kaleminizi korkak alıştırmayın. Korkmayın SİLGİ diye birşey var olmazsa silersiniz. yağlıboya için hiç korkmayın yağlıboya üstüste renklerle çalışılabilen bir boyadır yanlış yaparsanız kurursa tekrar müdahale edersiniz korkmayın.

12) yağlıboya için tuval şart değildir kendinizi şartlamayın kalın graft kağıtlara, duralitlere, ince suntalara da çalışılabilir. ancak mukavvaya ve kontraplağın arka pütürlü yüzüne çalışmayın.

13) Fırçanızı rahatlatmak için büyük kağıtlara serbestçe boyayı iyice incelterek çalışmalar yapın.

14) yağlıboya arka plandan öne yukarıdan aşağıya içten dışa doğru çalışılır. yani göz bebeğini yapmadan göz kapağını yapmayın ve arka planı boyamadan ön tarafa geçmeyin.

Resimler
SULU BOYA RESİM NASIL YAPILIR?
SULU BOYA YAPILIŞI
SULU BOYA NEDİR?
SuluBoya
PASTEL BOYA ÇALIŞMASI İÇİN GEREKLİ MALZEMELER
DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR
© Tüm hakları tablo.net.tr sitesine aittir
Web Tasarım Garantimedya