Soru, İstek ve Görüşlerinizi info@tablo.net.tr adresine ulaştırabilrisiniz...
Kategoriler
BOYA - TİNER - RESİM YAĞI- PALET SEÇİMİ

 TİNER SEÇİMİ
Tinerin kullanım alanı fırçada ki boyayı silmek içindir. Ya da resimde hatalı bir boyama yapılırsa silme işleminde kullanılır. Tinerin piyasada kurşunlu ve kurşunsuz olarak iki türü vardır. Satın alırken kurşunsuz tinerleri tercih ediniz. Piyasada kullanılan tiner haricinde birde terebentin vardır. Terebentin doğal maddelerden yapılmış ve zararlı madde içermez. Yalnız her iki türde kapalı bir ortamda kullanıldığında baş dönmesi yapar. Bu nedenle tineri kullanırken çok iyi havalandırma gerekmektedir. Tineri kullandıktan sonra muhakkak kapağını kapatınız. Ortam atölye ortamı da olsa havalandırma şartları iyi olmalıdır.


 BOYA SEÇİMİ
Piyasada çok çeşitli ve değişik markalardan oluşan seçenekler vardır. Kişisel olarak ana renkler yeterlidir. Boya seçerken markadan çok ışığa dayanıklılığı canlı renklere sahip olup olmamasına göre inceleyip satın alınız. Bunla ilgili bilgileri internet ortamında bulunmaktadır.


 PALET SEÇİMİ
Palet seçerken mümkün olduğu kadar büyük olanları tercih ediniz. Böylece paleti sürekli temizleme zahmeti çekmezsiniz. Günlük olarak çalışmaya paydos verdiğinizde paleti temizlemenizde fayda var. Boya kuruduktan sonra silinmesi için çok zaman harcamak zorunda kalırsınız.


 RESİM YAĞI
Piyasada bir kaç türü vardır. Kişisel tercihe göre değişebilir. Bazı sanatçılar haşhaş yağını tercih eder. Bazıları Bezir yağını tercih eder. Bazıları da inceltilmiş hazır resim yağlarını tercih eder. Resim yağlarında ki amaç boyayı karıştırmak ve sürülebilecek kıvama getirmek içindir. Resim yağı boyaya ne kadar katılmalı: Teknik olarak koyu ayran kıvamı ya da tuale sürülebilecek kıvamda ya da fırçaya boya alındığında damlamayacak kadar katılmalı.

Resimler
FIRÇA SEÇİMİ
FIRÇA SEÇİMİ
TUAL SEÇİMİ
HAZIRLANMASI
SULU BOYA RESİM MALZEMELERİ
ARAÇ VE GEREÇLER
© Tüm hakları tablo.net.tr sitesine aittir
Web Tasarım Garantimedya