Soru, İstek ve Görüşlerinizi info@tablo.net.tr adresine ulaştırabilrisiniz...
Kategoriler
Claude Monet

Profil

Sanatçı. Paris'te 14 Kasım'da Oscar Claude Monet (bazı kaynaklarda Claude Oscar demek), 1840, Fransa doğumlu. Claude Monet en biridir ünlü ressamların sanat tarihi ve Empresyonizm hareketinin önde gelen isimlerinden içinde. Eserleri dünyanın dört bir yanında müzelerde görülebilir. Annesi Louise, ailenin hallettim iken Babası, Adolphe, ailesinin nakliye işinde çalıştı. Eğitimli bir şarkıcı, Louise şiir sevdim ve popüler bir hostes vardı.

5 yaşına geldiğinde, Monet Le Havre, Normandiya bölgesindeki bir liman kenti ailesiyle birlikte taşındı. O ağabeyi Leon ile orada büyüdüm. Diye bildiriliyor iyi bir öğrenci iken, Monet bir sınıf ile sınırlı olmaktan hoşlanmıyordu. O dışarıda olmaktan daha fazla ilgi oldu. Erken bir yaşta, Monet çizim bir aşk geliştirdi. Onun öğretmenlerin karikatürleri dahil olmak üzere insanlar skeçler, onun okul doldurdu. Annesi onun sanatsal çabaları desteklerken, Monet'nin babası ona işine gitmek istedim. Monet 1857 yılında annesinin ölümünden sonra çok acı çekti.

Topluluk, Monet de onun karikatürleri tanındı ve kent sakinleri çok çekti. Eugene Boudin, yerel bir manzara ressamı tanıştıktan sonra, Monet eserinde doğal dünyayı keşfetmeye başladı. Boudin resim açık havada, ya da Monet tanıtıldı plein air boyama. 1859 yılında, Monet, sanatta ilerleyebilmek için Paris'e gitmeye karar verdiler. O Academie Suisse bir öğrenci olarak kayıtlı. Bu süre zarfında, Monet adam sanatçı bir araya geldi Camille Pissarro yıllardır yakın arkadaş oldu.

1861 1862 Monet, askerlik hizmeti için Algiers konuşlu, ama sağlık nedeniyle için taburcu edildi. Paris'e dönüşünde, Monet Charles arkadaş Gleyre'nin ile çalıştı. Arkadaş Gleyre'nin sayesinde, Monet Auguste Renoir, dahil olmak üzere birçok diğer sanatçılar, bir araya Alfred Sisley ve Frederic Bazille. Bunlardan dört arkadaş oldu. O da Johann Barthold Jongkind, genç sanatçı için önemli bir etkisi olduğunu kanıtladı bir manzara ressamı tavsiye ve destek aldı.

Monet açık havada çalışmak için sevdim ve bazen bu resim konukluğunuzda üzerine Renoir, Sisley ve Bazille eşlik etti. Monet 1865 Salon, Paris'te yıllık jürili sanat sergisine kabul kazandı. Gösteri deniz manzaralar vardı onun resimlerinde, iki seçti. Çalışmaları bazı kritik övgü aldı ama Monet hala mali mücadele etti.

Ertesi yıl, Monet Salon katılmak için tekrar seçildi. Bu kez, göstermek yetkilileri bir manzara ve portre seçti Camille (ya da adlandırılan Yeşil kadin sevgilisi ve gelecekteki eşi Camille Doncieux özellikli). Doncieux mütevazı bir arka plan geldi ve büyük ölçüde oldu

Resimler
Claude Monet
Claude Monet Biyografi ve eserleri
Claude Monet
Claude Monet Biyografi ve eserleri
Şükrü Çağlayan
Şükrü Çağlayan Biyografi ve Eserleri
© Tüm hakları tablo.net.tr sitesine aittir
Web Tasarım Garantimedya