Soru, İstek ve Görüşlerinizi info@tablo.net.tr adresine ulaştırabilrisiniz...
Kategoriler
Pieter Aertsen

Pieter Aertsen (1508-3 Haziran 1575), denilen Lange Pier , çünkü onun yüksekliği ("Tall Pete") was a Hollandalı tarihsel ressam. O doğdu ve öldü vak'ada Amsterdam , ve orada ve boyalı Antwerp onun tarz sahneleri İtalya'da etkili olmalarına rağmen.


Biyografi
Sebze satıcısı 1567.
Bir genç olarak, o ile çırak Allaert Claesz . O muhteşem sadakat ile, böylece, o mobilya yazılar çoğaltılamaz ev içi sahneleri boya pişirme kapları ve kendini seçkin. Daha sonra hayatta, o tarihsel sahneler belgeleyen başladı. Dahil olmak üzere onun en iyi eserleri, birçok altarpieces çeşitli kiliselerinde, olarak bilinen olayı çevreleyen gün boyunca yıkılan Alteratie Amsterdam resmen başında May 1578 26 katoliklikten Protestanlık döndürülür, veya "Enversör" Seksen Yıl Savaşı . Sırasında ikonoklazm Katolik kiliselerinin siparişi olmuştu çeşitli resimler tahrip edildi.
 
Onun tarzı mükemmel bir örnek bir resimdir Çarmıha Gerilme ,Aertsen Antwerp eşdeğer bir üyesiydi Aziz Luka Akademisi . Akademinin resmi kitaplar yılında "Langhe, Peter schilder" (Tall Peter, ressam) olarak bilinir. Oğulları Pieter , Aert ve Dirck alkışlanan ressamlar oldu ve onun atölyesinde eğitim diğer önemli öğrenciler dahil Stradanus ve Aertsen yeğeni Joachim Beuckelaer .

Resimler
MAHMUT CUDA
MAHMUT CUDA( 1904 - 1987 )
A dan Z ye isim listesi
D Ü N Y A C A Ü N L Ü R E S S A M L A R
Alfred SISLEY
SİSLEY AFRED (PARİS1839 Moret-Sur-Loing1899)
© Tüm hakları tablo.net.tr sitesine aittir
Web Tasarım Garantimedya