Soru, İstek ve Görüşlerinizi info@tablo.net.tr adresine ulaştırabilrisiniz...
Kategoriler
Albert Bierstadt

Albert Bierstadt (7 Ocak 1830 - 18 Şubat 1902) bir oldu Alman - Amerikan ressam en iyi onun cömert, süpürme için bilinen manzara ve Amerikan Batısı .
Bu işler için konu edinme yılında Bierstadt birkaç yolculuklar katıldı Batıya Genişleme
Bu siteleri kaydetmek için değil, ilk sanatçı rağmen, Bierstadt 19. yüzyılın geri kalanı için bu sahneleri önde gelen ressam oldu.
 
Bierstadt parçasıydı Hudson Nehri Okulu değil, bir kurum değil gibi düşünen ressam olmayan bir gençlik grubu.
Hudson Nehri Okulu tarzı bazen denilen romantik, neredeyse parlayan aydınlatma ile dikkatlice detaylı tablolar dahil luminism .
Batı peyzaj ile birlikte Bierstadt, önemli bir tercüman Thomas Moran , aynı zamanda Rocky Mountain Okulu ile gruplanır. [ 1 ]


Biyografi
Bierstadt doğdu Solingen , Almanya. Ailesi taşındı New Bedford, Massachusetts 1831 yılında,. O erken sanat için bir tat geliştirdi ve gençliğinde zeki pastel çizimler yaptı.
1851 yılında, o yağlar resim yapmaya başladı.
O, boyamayı Düsseldorf okul üyeleri ile resim çalıştı Düsseldorf 1853 den 1857 yılına kadar.
O çizim ve boyama için kendini adıyorum önce kısaca boyama öğretti.
 
1859 ve 1863 yılında Bierstadt yolculuğunun Haritası.
Bierstadt resimlerinin yapmaya başladı New England ve upstate New York .
1859 yılında şirket olarak batıya seyahat Frederick W. Lander sayıda mamul resimlerinde neden olacaktır skeçler ile dönen, ABD hükümeti için bir kadastrocu.
1863 yılında yazarın şirket, yine batı döndü Fitz Hugh Ludlow eşi daha sonra evlenirdim. O Kariyeri boyunca Amerikan Batı ziyaret etmeye devam etti.
 
Onun resimlerinde prens meblağlar için satılan rağmen, Bierstadt onun günün eleştirmenleri tarafından özellikle yüksek itibara sahip değildi.
Nadiren büyük tuvaller Onun kullanımı onun resimlerinde istisnasız, arada sergilendi zaman onun çağdaşlarının cüce gibi, bir egoist hoşgörü olduğu düşünülüyordu.
Romantizmin konu yaptığı seçimler belirgindir  ve ışık onun kullanımı çağdaş eleştirmenler tarafından aşırı olarak hissedildi. Onun resimlerinde sis, bulut ve sis vurgulamak ve onun çalışma hissediyorum tamamlayacak gibi atmosferik unsurları vurguladı. Bierstadt bazen huşu ilham peyzaj detayları değişti. O kullanılan renkler de her zaman doğru değildir. O ne inanılan şeyler olmalıdır yoluydu boyalı: su ultramarine olup, bitki örtüsü gür ve yeşil, vb olduğunu
 
Bununla birlikte, 1860 yılında bir üyesi seçildi Ulusal Bilimler Akademisi , o Avusturya, Bavyera, Belçika, Almanya ve madalya aldı; ve onun resimlerinde popüler kalır. O 500'den fazla tamamlamış olmak, üretken bir sanatçı oldu hayatta çoğu onun ömrü boyunca (muhtemelen kadar 4000 gibi) resimlerinde.

Birçok Birleşik Devletler genelindeki müzeler dağılmış durumdadır. Baskılar çok için ticari olarak temin edilebilir. Orijinal tablolar kendilerini bazen artan fiyatlarla, satış için geliyor.
 
1882 yılında yaptığı stüdyo Irvington, New York , onun resimleri çoğu ile, yangın tarafından tahrip edildi

 

Resimler
Charles Clement Calderon
Charles Clement Calderon
William Bouguereau
Bouguereau, Adolphe - William (1825 – 1905)
Aelst, Willem van
Aelst, Willem van ( 1627 Delft – 1683 Amsterdam )
© Tüm hakları tablo.net.tr sitesine aittir
Web Tasarım Garantimedya