Soru, İstek ve Görüşlerinizi info@tablo.net.tr adresine ulaştırabilrisiniz...
Kategoriler
Dekoratif Tablo Asmanın İncelikleri

Duvara asacağınız her bir tablo, aile resmi ya da tuval bir mekanın tamamlayıcı parçasıdır. Onları asmadan önce sizin için hazırladığımız ''tablo asma sanatı'' rehberine göz atmanızda fayda var. Dekoratif tablo asmanın incelikleri

BENZER TABLOLARI BİR ARADA SERGİLEYİN
      Bu tip bir düzenlemede simetri kurmak anahtar yöntemdir. Kalabalık ve karmaşık bir görüntüyü engellemek istiyorsanız aynı tarz ve boyutlardaki ya da aynı ressama ait tabloları bir araya getirin ve yatay ya da dikey asın.

Tablo asmak için rayınız varsa muntazam bir düzenleme için zincir ya da kalın bir kurdele kullanabilirsiniz. Duvarın rengi de önemli. Duvarda, tablolara ışığı en iyi yansıtacak renkleri tercih edin. Pastel tonlar, resim ve fotoğrafları ortaya çıkarmak için idealdir.

TABLO SERGİLEMENİN PÜF NOKTALARI
Duvarınız yeterince geniş değilse asacağınız tabloların sayısının altı ya da sekizi geçmemesine dikkat edin. Tablolara eşit miktarda ışık verebilmek için spot ya da tavandan aydınlatma kullanın. Özel günlerde kullanmak üzere abajur ya da masa lambalarını yakınınızda bulundurabilirsiniz.

Tablolarınızı simetrik uyguladığınızda mobilya ve aksesuarlarınızı da benzer bir şekilde düzenleyebilirsiniz.


ZİNCİRE ALTERNATİF
Kurdele, kalın ip, sicim gibi malzemeler mekana ayrı bir şıklık ve hava katacaktır. Zincire astığınız tabloları kurdele ve renkli ip gibi dekoratif malzemelerle süsleyebilirsiniz.

Resimler
Mehmet Arpacık
(ESER VE BİYOGRAFİ)
Ressam Don Demers
(ESERLERİ VE BİYOGRAFİ)
Pedro Alvarez
(KONULARI VE ESERLERİ)
© Tüm hakları tablo.net.tr sitesine aittir
Web Tasarım Garantimedya